znajdz produkt
 
KOLUMNY GŁOśNIKOWEZESTAWY GŁOŚNIKOWEGŁOŚNIKI INSTALACYJNEPRZEWODY GŁOśNIKOWEPRODUKTY ARCHIWALNE
startKolumnyZestawyGŁoŚnikiPrzewodyProduktylinkikontakt
START            NASI
PARTNERZY
 KONTAKT
 
   
 

START
 

Od 1983 roku firma DALI - Danish Audiophile Loudspeaker Industries - opracowuje i produkuje głośniki hi-fi zgodnie z wizją której ucieleśnieniem jest idealne brzmienie, wygląd i wrażenie wywierane przez głośniki na słuchaczach. W firmie DALI niekłamany entuzjazm i optymizm wiodą nas po drodze, która zmierza do celu jakim jest zadowolenie nawet najbardziej wymagających fanów dobrej muzyki. Jeżeli mówimy o „admiracji dla muzyki” to mamy na myśli więcej niż mile brzmiące motto. Jest to filozofia na której opieramy produkcję naszych głośników. Kochamy muzykę i dźwięk i z tego powodu staramy się by każdy produkt DALI doskonale ją odtwarzał. Osiągnęliśmy cel i czerpiemy z tego ogromną satysfakcję - to samo z pewnością przydarzy się Tobie.

ŻYCZYMY SŁODKIEGO DELEKTOWANIA SIĘ MUZYKĄ !

3D AUDIO
Podstawową cechą głośników Dali są bezstratne elementy. Dzięki starannemu doborowi podzespołów żaden niuans nie zostaje utracony ani nawet naruszony na drodze sygnału do głośnika. To właśnie pozwala na przeżywanie nadzwyczaj bogatego w szczegóły i wiernie odwzorowanego dźwięku, który równomiernie wypełnia pomieszczenie odsłuchowe. Gdy słuchasz głośników DALI, nie jesteś w stanie zlokalizować ich miejsca usytuowania. Obraz dźwiękowy jest dokładnie taki, jak zaplanował artysta. Dzięki głośnikom DALI można np. dokładnie umiejscowić głosy lub instrumenty. Realistyczność brzmienia jest perfekcyjna. Dzięki bezstratnym elementom w połączeniu z korekcją opóźnienia uzyskano autentycznie trójwymiarowy dźwięk przestrzenny zarówno stereo, jak i surround.


ZOPTYMALIZOWANY WZMACNIACZ
Impedancja jest miarą rezystancji głośnika przy różnych częstotliwościach i w idealnym przypadku powinna być jednakowa w całym paśmie przenoszenia. Równomierna impedancja polepsza warunki pracy wzmacniacza, zapewniając w rezultacie lepszą rozdzielczość. Zadaniem wzmacniacza i głośnika jest dokładne odtworzenie sygnału bez dodawania lub odejmowania od oryginału. Gdy impedancja głośnika zmienia się w funkcji częstotliwości, wzmacniacz odczuwa stale zmieniające się obciążenie, wskutek czego jest mu o wiele trudniej dokładnie nadążać za sygnałem, czyli muzyką. Firma DALI przypisuje duże znaczenie linowemu przebiegowi impedancji, czyli stabilnemu obciążeniu wzmacniacza. Osiągnięto to dzięki dokładnemu dopasowaniu wszystkich parametrów głośnika.


SZEROKI KĄT PROMIENIOWANIA
Firma DALI ułatwia zintegrowanie głośników z pomieszczeniem. Głównym celem starannego doboru materiałów samego głośnika oraz jego geometrii i koncepcji zwrotnicy głośnikowej jest osiągnięcie szerokiego kąta promieniowania. Głośniki DALI wypełniają przestrzeń jednorodnym, harmonijnym, nastrojowym dźwiękiem. Tak skonstruowaliśmy nasze głośniki, by odznaczały się równomierną charakterystyką częstotliwościową (jednakowy poziom ciśnienia akustycznego dla każdej częstotliwości). Dotyczy to także słuchaczy, którzy nie przebywają dokładnie w trójkącie stereofonicznym, czyli w środku między głośnikami. Jest to ważne, gdyż głośniki rzadko kiedy są ukierunkowane bezpośrednio na słuchacza, a dochodzący do jego uszu dźwięk z głośnika miesza się z odbiciami od powierzchni pomieszczenia.


OBUDOWY O NISKIM REZONANSIE
Muzyka składa się z fal dźwiękowych, czyli drgającego powietrza. We wnętrzu kolumny głośnikowej fale te odbijają się od ścianek obudowy. Odbite fale dźwiękowe natrafiają między innymi na tył membrany głośnika. Fale stojące powstałe między równoległymi ściankami obudowy powodują strukturalne rezonanse, które wprawiają ścianki w drgania. By zapewnić możliwie jak najlepszy i najwierniejszy oryginałowi dźwięk, wewnętrzne odbicia i drgania muszą być możliwie jak najbardziej stłumione. Firma DALI osiągnęła to dzięki specjalnej konstrukcji obudowy. Użyto najlepszych, często bardzo drogich materiałów i posłużono się skomplikowaną geometrią. W wielu przypadkach zastosowano także silne wewnętrzne usztywnienia i oddzielnie komory, by w ten sposób efektywnie przeciwdziałać zabarwieniu dźwięku.


KOHERENTNOŚĆ CZASOWA
Przy dokładnym dostrajaniu każdego głośnika DALI nasi inżynierowie dużą wagę przykładają do doskonałego współdziałania samego głośnika, zwrotnicy głośnikowej i obudowy. Wynikiem jest klarowny, spójny obraz dźwiękowy wolny od niepożądanych oddziaływań między poszczególnymi przetwornikami. Fale dźwiękowe są tak wypromieniowywane przez poszczególne głośniki kolumny aby docierać do uszu słuchacza jednocześnie. Badania wykazały, że głośnik o precyzyjnie skorygowanym opóźnieniu wytwarza obraz dźwiękowy idealnie wierny oryginałowi. Korekcja opóźnienia każdego głośnika DALI jest bezwzględną koniecznością.


RĘCZNE WYKONANIE
Bardzo wysoką jakość osiągnęliśmy dzięki systemowi kontroli jakości. Oprócz wielu innych funkcji system ten zapewnia, że żaden głośnik nie opuszcza naszej fabryki bez przejścia surowych testów akustycznych i wizualnych. Po dokładnym sprawdzeniu, które obejmuje kompletne pomiary elektroakustyczne, pracownik odpowiedzialny za montaż głośnika podpisuje etykietę z tyłu głośnika. Służy ona jako dowód, że głośnik został przetestowany i dopuszczony do eksploatacjiData ostatniej aktualizacji katalogu produktów firmy DALI: 17.08.2017
UWAGA: W związku z wahaniem kursu walut cena produktu w dniu zakupu może różnić się od ceny przedstawionej w katalogu na tej stronie.